Старшата на Морето падна от Интер

Старшата възраст на „Черно море“ завърши контролите от зимната си подготовка със загуба. В последна си проверка преди началото на шампионата юношите старша възраст на „моряците“ отстъпиха с 2:3 като гости на „Интер“ (Плачидол). Срещата се игра на изкуствения терен в Добрич.

През първата част варненци бяха по-активният тим и създадоха няколко изгодни положения.

В 35-та минута Румен Касабов откри резултата след точно изпълнена дузпа. След почивката бяха направени много смени в състава на „моряците“ и домакините се възползваха като направиха пълен обрат след три попадения от статични положения. В 70-та Момчил Милков оформи крайното 3:2, а до края гостите пропуснаха да стигнат и до равенство.

За Медийна група „Черно море“ наставникът Тодор Каменов заяви, че е доволен само от показаното през първото полувреме, но не и след почивката, когато многото смени са разстроили играта на отбора. Той сподели, че ще си извлекат необходимите поуки, за да не допуснат същите грешки и в първия мач от пролетния дял на първенството, който е следващата неделя срещу ЦСКА.

Състав: Иван Дюлгеров, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Цанко Иванов, Добромир Добрев, Светослав Павлов, Ертан Томбак, Емил Янчев, Дейвид Венциславов, Илиан Илиев, Румен Касабов

Резерви: Павлин Евтимов, Христо Илиев, Николай Николаев, Марин Сираков, Дениз Гюрезчи, Николай Богданов, Кристиан Събев, Слави Славов, Момчил Милков, Кристиян Петков