Байерн с първа загуба за сезона (видео)

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен загуби с 0:1 като гост на Аугсбург в среща от 29-я кръг на Бундеслигата.

Така мюнхенците записаха първа загуба за сезона и пропуснаха възможността да завършат кампанията непобедени.

Наставникът на баварците Хосеп Гуардиола остави извън групата най-големите си звезди – Франк Рибери и Ариен Робен, пазейки ги за четвъртфинала реванш от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед в сряда.

Стартовият състав на Байерн бе доста експериментален и от това се възползваха домакините от Аугсбург.

В 31-та минута Мичел Вайзер, който днес играеше на поста десен бек за Байерн, изгуби топката в центъра под натиска на Даниел Байер.

Дефанзивният халф на домакините проби в половината на баварците и с пас в коридор изведе Саша Мьолдерс сам срещу Нойер. Острието на Аугсбург препарира стража на Байерн с мощен удар, попаднал в горния десен ъгъл. Това бе вторият гол на Мьолдерс за сезона в Бундеслигата.

Както е известно, Байерн вече си осигури титлата. Въпреки че този мач бе без значение за мюнхенци, със сигурност загубата ги е наранила. Още през декември от лагера на баварците обявиха, че една от целите им е да завършат сезона непобедени.

Байерн регистрира първа загуба в Бундеслигата от октомври 2012 година насам. Тогава мюнхенци паднаха от Байер Леверкузен.