Локо Пловдив изпусна Лудогорец

Локомотив Пловдив и Лудогорец направиха равенство 1:1 в първи мач от 31-ия кръг на „А“ група, като смърфовете играха много силно през второто полувреме на двубоя и изпуснаха да стигнат до победата.

Първата част на „Лаута“ бе равностойна и без много голови положения, като шампионите поведоха в резултата в 34-та минута след добро изпълнение от свободен удар на Върджил Мисиджан и слаба намеса на Йордан Господинов. След почивката домакините заиграха много силно и натиснаха своя съперник, като това даде резултат в 60-та минута, когато след удар от фал на Мартин Камбуров, Владислав Стоянов се намеси слабо, топката рикошира в Йордан Минев и влезе във вратата.

В оставащите 30 минути Спас Делев и Н`Дайе направиха пропуски за Локомотив, а Камбуров уцели гредата със страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Гостите също можеха да стигнат до гол в края, но в крайна сметка двубоят завърши 1:1.

По този начин Локомотив спечели първата си точка в плейофната фаза на първенството, а Лудогорец е лидер с 8 точки преднина спрямо ЦСКА и Литекс.