България загуби от Португалия

Националният отбор на България записа втора загуба в третия си мач от Европейското първенство по баскетбол в колички Дивизия С, което се провежда в София, след като тази вечер нашите момчета отстъпиха на Португалия с 34:72 (2:25; 13:14; 9:20; 10:13).

Мартин Иванов беше най-резултатен за „трикольорите“ – 11 точки, а Стюърт Олсен приключи със 7 точки и 10 борби.

Марко Диаз вкара 20 точки за португалците, а Жоао Корея приключи с 9 точки.

Изходът на двубоя се реши още през първата четвърт, след като българите не успяха да се противопоставят на съперника и след 10 минути игра България изоставаше с 2:25.

Оттук до края на мача португалците контролираха събитията на терена и успяха да стигнат до категоричния успех без особени проблеми – 34:72.

След това поражение България остана на трето място в група „А“ с баланс от 1 победа и 2 загуби, като българите имат още един двубой на 3-и август, в който ще се реши петото място в шампионата на Стария континент.

Португалия – България 72:34 (25:2; 14:13; 20:9; 13:10)

Португалия: Диаз 20, Палмейра 6, Корея 9, Гоншалвес 2, К.Силва 5 (Х.Силва 2, Ногуейра, Гомеш 7, Перейра 5, Фрейтас 4, Домингос 8, Тристао 4)

България: Г.Иванов 4, А.Иванов, Ваклинов 4, Олсен 7, Цветков (М.Иванов 11, Г.Иванов, Костов 5, Гюров, Попов 3, Еленков, Фиков)