Карабах свърши нужното в реванша с Партизани, Славчев влезе като резерва

Карабах свърши нужното, за да отстрани албанския Партизани (Тирана) в реванша от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Азербайджан се наложи с 2:0 на свой терен, и след като първата среща завърши при резултат 0:0, днешната победа бе напълно достатъчна за Карабах. Българинът Симеон Славчев се появи в игра за домакините в 51-ата минута.

Домакините обаче трябваше доста да се потрудят за този успех, който дойде с голове на Озобич в 51-ата и Дани Кинтана в 4-ата минута на добавеното време на двубоя.

В друг мач от турнира Розенборг довърши започнатото срещу Линфийлд, записвайки нов успех, този път с 4:0 в Норвегия и така с общ резултат 6:0 отстрани северноирландския си съперник.

АИК също се добра до втория предварителен кръг на надпреварата, побеждавайки с 3:1 Арарат (Армения) в реванша и с общ резултат 4:3 продължава напред.