България надви Финландия за трета победа от три мача на ЕП за младежи

България спечели третата си поредна победа от общо три мача на европейското първенство по баскетбол за младежи до 20 години, след като се наложи с 84:58 (22:20, 18:11, 21:15, 23:12) срещу Финландия.

Българите завършиха равностойната първа част с минимална преднина, която обаче нарасна рязко през втората четвъртина. Йеспер Гранлунд изравни за 22:22 в началото, но Борислав Младенов отбеляза тройка и даде началото на серия от 13:2 точки, с което реално българите си спечелиха и спокойствие за второто полувреме. Родните национали запазиха хладнокръвие и взеха следващите две части, за да завършат срещата с преднина от 24 точки.

Александър Матушев беше най-резултатен с 22 точки, а Цветомир Чернокожев завърши мача с дабъл-дабъл при 11 точки и 11 борби.

С третата си победа в три мача българите поведоха еднолично в класирането с шест точки, докато всички останали отбори са с по две.