Петзвездна Испания разгроми Полша на Евро 2019 (видео)

Отборът на Испания разгроми Полша с 5:0 в последния си мач от група А на Евро 2019 до 21 години и се класира в следващата фаза на надпреварата в Италия.

Испанците излязоха за задължителна победа на стадион „Ренато Дал’Ара“ в Болоня, но нищо не предвещаваше подобен погром над поляците, които преди това записаха победи над Италия и Белгия и дори и равенство ги класираше напред.

Самите испанци загубиха на старта от Италия с 1:3, а след това трудно надвиха Белгия с 2:1, и ситуацията им не изглеждаше добра, но тази вечер всичко се обърна в тяхна полза.

Дани Себайос и компания показаха ново лице, а младата звезда на Реал Мадрид беше над всички на терена.

Головата фиеста започна с попадение на Пабло Форналс в 17-ата мина, а в 35-ата Микел Оярсабал удвои.

Фабиан Руис направи резултата класически в 39-ата минута. През втората част Себайос от фаул вкара за 4:0, а крайния резултат фиксира Борха Майорал в добавеното време.

Българският топ рефер Георги Кабаков беше записан като резерва в този мач, но не се наложи да бъде използван.