Лудогорец громи с двуцифрен резултат в първата си контрола (видео галерия)

Шампионът на България Лудогорец започна с погром летните си контроли. Футболистите на Стойчо Стоев буквално прегазиха с 12:1 третодивизионния Надежда (Доброславци) в проверка, играна на комплекс „Царско село“ в София. С приятелския двубой в столицата, който имахте възможност да гледате на живо в Sportal.bg, „орлите“ сложиха край на подготовката си на родна земя.

Утре, неделя, тимът заминава на подготовка в Австрия. Делегацията на разградчани ще лети с редовен полет на Луфтханза до Мюнхен в 13:10 часа. Очаква се футболистите да бъдат на Терминал 2 на летището в София около 11:30 часа.

На австрийска земя първенците на България в последните осем години ще изиграят четири контроли – срещу словенския Триглав, шампиона на Азербайджан Карабах, шампиона на Украйна Шахтьор (Донецк) и румънския Ботошани.

Голеадата в комплекс „Царско село“ започна още в 3-ата минута, когато Джоди Лукоки откри резултата. След още шест минути игра Людмил Атанасов си отбеляза автогол и удвои аванса на „орлите“. До края на първата част българският шампион реализира още един гол, дело на Якуб Шверчок в 34-ата минута.

След почивката тимът от Югозападната Трета лига видимо изостана физически от съперника си и получи цели девет гола във вратата си. С четири попадения се отличи Димо Бакалов (55′, 63′, 70′, 80′), а хеттрик заби Вандерсон (52′, 60, 82′). По един гол реализираха новото попълнение Дан Битон и Серкан Юсеин.

Лудогорец – Надежда (Доброславци) 12:1