Везенков и Барселона с разгром за историята

Александър Везенков се възползва максимално от игровите минути които получи и даде своя принос за открития урок, който Барселона изнесе на Бетис в мач от XXVII кръг на испанското първенство, завършил с победа със 121:56.

Разликата от 65 точки в полза на каталунците е най-голямата в цялата история на ерата “АСВ” в професионалния баскетбол на Иберийския полуостров, стартирала през далечната 1983 година. Вкараните 121 точки пък са най-много за каталунския тим от 1988 година насам.

Българският национал се включи от почивката и получи почти 17 игрови минути, завършвайки като един от седмината играчи на Светислав Пешич, достигнали до двуцифрени точкови показатели.

Везенков реализира 13 точки след 2/4 за 2 точки и 3/4 от тройката, добавяйки 2 борби, 2 асистенции, 1 чадър, 1 грешка и 4 нарушения.
View image on Twitter

Liga Endesa

@ACBCOM
¡Victoria histórica del @FCBbasket Lassa (+65)!
Logra el triunfo más amplio de la historia en era ACB: 121-56.#LigaEndesa

10:33 PM – Apr 11, 2018
151
99 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy

Адам Ханга бе най-резултатен за Барса с 15 точки, Копонен и Йортел подобно на Везенков завършиха с по 13, Пиер Ориола се оттегли с 12, а Виктор Клавер и Хуан Карлос Наваро – с по 11.

FCB Basket

@FCBbasket
? Los 121 puntos anotados son la máxima anotación del @FCBbasket desde 1988!

? Els 121 punts anotats son la millor anotació del Barça des de fa 30 anys (1988)

??#ForçaBarça!

10:40 PM – Apr 11, 2018
118
46 people are talking about this

“Блаугранас” влетяха ударно в срещата, печелейки първата част с 33:8, а след това продължиха на пълни обороти в защита и нападение, като не позволиха на Бетис да вкара повече от 18 точки в нито една от оставащите три четвърти.

Райън Кели и Одера Аносике вкараха по 11 точки за загубилия тим.

Барселона има 19 победи и 8 загуби след този мач, докато Бетис е с баланс 7-20.