Ман Сити пречупи Борнемут в 97-ата минута

Отборът на Манчестър Сити победи Борнемут с 2:1 като гост в мач от третия кръг на Висшата лига, благодарение на гол на Рахийм Стърлинг в 97-та минута на двубоя.

Срещата на „Вайталити Стейтиъм“ започна отлично за домакините, които поведоха в 13-та минута след страхотен диагонален изстрел на Чарли Даниълс. „Гражданите“ отговориха бързо и изравниха осем минути по-късно чрез Габриел Жезус, който не сгреши, изведен очи в очи с вратаря на „черешките“.

През втората част възпитаниците на Пеп Гуардиола натиснаха в търсене на победен гол, а положенията пред двете врати зачестиха.

Удар на Николас Отаменди с глава срещна гредата, а на отсрещната врата същата съдба имаше и изстрел на Джошуа Кинг.

По всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят точки, но реферът Майк Дийн позволи да се играе цели две минути след добавените пет минути и в 97-та минута удар на Рахийм Стърлинг се отби в крак на защитник и донесе успеха на „гражданите“. По този начин Сити вече има 7 точки след първите три кръга, докато Борнемут остава без точки в актива си.