Пиърс задмина Хавличек с 10 точки за 7 минути

Някога страшилище за всички противници, а сега ветеран, който получава малко минути и помага повече с опита си – това е Пол Пиърс, който за първи път този сезон вкара 10 точки. Това се случи за 7 минути игра срещу Хюстън и бе достатъчно да го изкачи до №15 във вечната ранглиста на реализаторите с НБА. Лос Анджелис Клипърс спечелиха у дома със 125:96, а Пиърс задмина Джон Хавличек и вече има 26 397 вкарани точки.

Хавличек прекара цялата си кариера в Бостън и игра за Селтикс между 1962 и 1978 година, докато 39-годишният Пиърс прекара 15 години (1998-2013) при “келтите”, а след това премина през Бруклин и Вашингтон, за да акостира на Западното крайбрежие – в родния си щат Калифорния.

Пол ще се оттегли от професионалния баскетбол след края на този сезон, но се очаква да подпише договор за ден с любимия си отбор, за да се откаже като играч на Бостън.

“Истината” има едва 24 изиграни мача от началото на сезон 2016/2017, в които получава едва по 11.5 минути и се отчита с 3.4 точки и 2.0 борби. Последните две години пък са единствените случаи, в които той вкарва по-малко от 10 точки средно на мач (б.р. – през сезон 2015/2016 в Уизърдс записваше по 6.1).

Треньорът на Ел Ей Док Ривърс призна, че е пуснал Пиърс в игра през последната четвърт в “Стейпълс Сентър”, за да може да задмине Хавличек и се пошегува, че десетте вкарани точки са доста впечатляващо постижение за “54-годишен играч”.

Крис Пол вкара 19 точки за петдесетата победа на отбора си, докато за гостите от Тексас Ерик Гордън бе най-резултатен. Бившият играч на Клипърс реализира 17 точки за Хюстън.

Клипърс завършват редовния сезон с домакинство на Сакраменто Кингс, а в плейофите съперник на Лос Анджелис ще бъде Юта Джаз.