Рекордни 58 точки на Уестбрук не стигнаха на Оклахома срещу Портланд

Ръсел Уестбрук реализира рекордните в кариерата си 58 точки, но те се оказаха недостатъчни за тима на Оклахома Сити, за да избегне четвъртото си поредно поражение. Като домакини „гръмотевиците“ отстъпиха със 121:126 пред тима на Портланд.

Само двама други съотборници на Уестбрук преминаха границата от 10 точки, което се оказа решаващо в края на мача. Виктор Оладипо завърши с 16, а с 11 остана Енес Кантер.

За победителите от Портланд Алън Краб реализира 23 точки, Деймиън Лилард прибави 22, Си Джей Маккълъм отбеляза 21, а още четирима други играчи на „пионерите“ записаха двуцифрен актив.

В друг мач от тази нощ Вашингтон се наложи като гост над Финикс със 131:127, слагайки край на серията на „слънцата“ от 4 последователни успеха.

Новопривлеченият в редиците на столичани хърватски национал Боян Богданович вкара 29 точки за 29 минути на терена, Брадли Бийл добави 27, а Джон Уол остана с 25 и 14 асистенции.

За домакините от Финикс най-полезен с 30 точки бе Ерик Бледсо, а Девин Букър прибави 25.