Голдън Стейт се справи справи трудно с Мемфис

Звездният тим на Голдън Стейт Уориърс успя много трудно да се добере до успех в гостуването си на Мемфис Гризлис. „Воините“ изоставаха с 8 точки преди последната четвърт, но успяха да спечелят мача със 100:99.

Дреймънд Грийн отбеляза последните точки в двубоя минута преди края, след което не се стигна до резултатни атаки. Грийн завърши с дабъл-дабъл – 23 точки и 11 борби, а Клей Томпсън добави 20 т.

За домакините най-резултатен бе Мат Барнс с 24 точки и 15 борби.

Чикаго Булс се наложи над гостуващия Кливланд Кавалиърс със 105:102 пред 22 186 зрители в зала „Юнайтед Сентър“. На гостите не им помогнаха 33 точки на ЛеБрон Джеймс.

Сакраменто Кингс победи Оклахома Сити Тъндър със 114:112. Победата на „кралете“ изкова Руди Гей с два точни наказателен удара секунда преди финалната сирена.

В други срещи от НБА Портланд Трейл Блейзърс отстъпи пред Минесота Тимбъруулвс със 105:106, Атланта Хоукс се наложи над Бостън Селтикс със 118:107, а Ню Орлиънс Пеликанс претърпя тежка домакинска загуба от Финикс Сънс със 100:121.

Шампионите от Голдън Стейт записаха 33-та победа като гости за сезона, с което повториха рекорда за най-много спечелени срещи навън, поставен от Чикаго Булс през сезон 1995/96. „Воините“ могат и да подобрят постижението, ако победят Сан Антонио Спърс в следващото си гостуване. Ако пък спечелят и двете си оставащи срещи, баскетболистите на Голдън Стейт ще счупят и рекорда на Чикаго за най-много победи в редовен сезон (72).