Тази нощ ще стане ясен първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Маями. Българинът е поставен под № 9 в основната схема и започва директно от втория кръг. Той очаква победителя от срещата между Гуидо Пея и квалификанта Тим Смичек.
Димитров е спечелил единствения си мач до момента срещу Пея, който заема №158 в света, надделявайки над аржентинеца в два сета във Вашингтон през 2015-а.
Срещу Смичек също има един мач – успех в три сета, също във Вашингтон, но през 2011-а.
Двубоят Пея – Смичек е последен на Grandstand и ще започне около 02:00-02:30 ч. след полунощ.
Ето и програмата за сряда:
Централен корт (започват от 17,00 ч.):
1. Никола Маю – Майкъл Мо
2. Фабио Фонини – Райън Харисън
3. Южени Бушар – Ашли Барти (не преди 22,00 ч.)
4. Катрин Белис – Айла Томлянович
5. Тейлър Фритц – Адам Павлашек (не преди 01,30 ч.)
6. Моника Пуиг – Сорана Кърстя
Grandstand (започват от 17,00 ч.):
1. Мартин Клижан – Беноа Пер
2. Бетани Матек-Сандс – Катерина Синякова (не преди 19,00 ч.)
3. Хуан Монако – Федерико Делбонис
4. Кайл Едмънд – Джаред Доналдсън
5. Гуидо Пея – Тим Смичек
Корт №1 (започват от 17,00 ч.):
1. Йелена Янкович – Ярослава Шведова
2. Доналд Йънг – Дъстин Браун
3. Иржи Весели – Томи Хаас
4. Кевин Андерсън – Душан Лайович
5. Юлия Гьоргес – Алисън Риск
Корт №2 (започват от 17,00 ч.):
1. Жереми Шарди – Факундо Багнис
2. Янина Викмайер – Луцие Шафаржова
3. Хедър Уотсън – Патрисия Тиг (не преди 20,00 ч.)
4. Виктор Троицки – Тиаго Монтейро
5. Ализе Корне – Аликсандра Саснович
Корт №7 (започват от 17,00 ч.):
1. Кристина Макхейл – Аника Бек
2. Даниел Евънс – Ернесто Ескобедо
3. Дуди Села – Крисчън Харисън
4. Лоурън Дейвис – Варвара Лепченко
5. Шелби Роджърс – Марина Еракович
Корт №8 (започват от 17,00 ч.):
1. Йошихито Нишиока – Джордан Томпсън
2. Андреа Петкович – Яна Цепелова
3. Аляж Бедене – Ян-Ленард Щруф
4. Риса Озаки – Луиза Чирико
5. Полин Пермантие – Осеан Доден
Корт №9 (започват от 17,00 ч.):
1. Мисаки Дой – Вероника Сепеде Ройг
2. Мадисън Бренгъл – Йелена Остапенко
3. Дона Векич – Киан Ван
4. Тейлър Таунсенд – Аманда Ансимова
5. Куруми Нара – Анет Контавайт