Ботев и Левски поделиха точките в Коматево

Ботев Пловдив и Левски завършиха при резултат 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Срещата започна с бърз гол за домакините, които откриха още в 13-ата секунда. Тодор Неделев изведе с дълъг пас Жоао Пауло, който прехвърли излезлия да го пресрещне Боян Йоргачевич.

Левски отвърна с няколко положения.

В 16-ата минута Нар намери Адениджи, който стреля, но топката срещна дясната греда зад Георги Георгиев.

Осем минути по-късно сините създадоха нова добра ситуация, при която Де Нойер намери Аниете, но испанецът стреля над вратата.

В 38-ата минута натискът на Левски даде резултат. След центриране от ъглов удар към Божидар Краев, той шутира, Господинов изби, а Роман Прохазка вкара при добавката с глава за 1:1.

През втората част двата тима си размениха по няколко положения, но до нов гол така и не се стигна.

Така Левски се изравни по точки с Лудогорец (28), като разградчани имат мач по-малко. Ботев е на шесто място в класирането с 18 точки.

В следващия кръг софийският тим посреща Черно море, а Ботев гостува на аутсайдера Монтана.