Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2016/10/m_1413012396.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Андреа Довициозо с „Дукати“ спечели Гран при на Малайзия по мотоциклетизъм на писта в Кралския клас – Sportove

Италианският пилот Андреа Довициозо с „Дукати“ спечели старта за Голямата награда на Малайзия по мотоциклетизъм на писта в Кралския клас, съобщава сайтът на шампионата. Състезанието бе от предпоследния кръг на надпреварата.

Под дъжда на пистата „Сепанг“ Довициозо изпревари с 3,115 секунди Валентино Роси с „Ямаха“.

Трети остана Хорхе Лоренсо, също с „Ямаха“. Той остана на 11,924 секунди от победителя.

Световният шампион Марк Маркес с „Хонда“ финишира 11-и, на 36,480 секунди от Довициозо.

Преди последния старт за сезона в генералното класиране Маркес е лидер 278 точки, следван от Роси с 236, Лоренсо има 208 точки.