Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2016/10/turukr.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Турция се спаси след 0:2 – Sportove

Турция се спаси след 0:2

Турция и Украйна завършиха 2:2 в един от най-интересните мачове от днешната програма на световните квалификации. Гостите, които вече са водени от легендата Андрий Шевченко, водеха с 2:0, но допуснаха изравняване. След този резултат и двата тима остават без победа в група „I“, където лидери вече са Хърватия и Исландия.

Украинците нанесоха своя удар в разстояние на три минути в средата на първото полувреме.

Първо Йомер Топрак повали в наказателното поле Кравец и Ярмоленко от дузпа откри резултата, а малко по-късно самият Кравец удвои. Този път Ярмоленко влезе в ролята на асистент и след като овладя на гърди топката, технично намери своя съотборник, който веднага простреля Волкан Бабаджан.
Турците върнаха едно попадение в 45-ата минута, когато Озан Туфан засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на Андрий Пятов.

След почивката домакините направиха всичко възможно да избегнат поражението и успяха. В 80-ата минута Степаненко повали в наказателното поле Дженк Тосун и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Хакан Чалханоолу и хладнокръвно се разписа за крайното 2:2.

ТУРЦИЯ – УКРАЙНА 2:2 (1:2)
0:1 А .Ярмоленко (24)
0:2 А. Кравец (27)
1:2 О. Туфан (45)
2:2 Х. Чалханоолу (81) д.