Славия победи Верея (Стара Загора) с 3:1

Отборът на Славия победи като домакин Верея (Стара Загора) с 3:1 в мач от деветия кръг на футболния шампионат. Два гола вкара Божидар Васев. Двубоят се изигра на стадион „Васил Левски“.

С голове на Иван Минчев в 19-ата минута и на Божидар Васев в 21-ата минута Славия поведе с 2:0.

В 25-ата минута Амаду Сукуна върна един гол за 2:1.

В 31-ата минута бранителят на Славия Стефан Велков бе заменен принудително от Андреа Христов. Първоначалните информации от щаба на Славия са, че Велков е със счупване на ключица. Футболистът бе откаран за преглед в болница.

През втората част Славия продължи да бъде по-активният отбор и в 69-ата минута Васев, с втория си гол в мача оформи крайното 3:1 за Славия.

Дебют с екипа на Славия направи последното попълнение на „белите“ Николай Димитров.

След третата си победа за сезона Славия е на десето място в класирането.

Тимът на Верея регистрира пета загуба и трета поредна, като отборът е на 11-а позиция, с равен точков актив със Славия.