Ботев нанесе четвърта поредна загуба на Локомотив (ГО)

Ботев (Пловдив) нанесе четвърта поредна загуба на Локомотив (Горна Оряховица). В седмия кръг на Първа професионална лига „жълто-черните“ постигнаха успех като домакини с 4:0.

С хеттрик се отличи Жоао Пауло (21, 31, 69), а едно попадение добави Серкан Юсеин (60).

Гостите завършиха мача с 10 души след червен картон на Мартин Кавдански в 62-ата минута.

Ботев събра 10 точки и заема шестото място в класирането. Локомотив (Горна Оряховица) пък остава на последната 14-а позиция с актив от 2.

БОТЕВ(ПЛОВДИВ) – ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 4:0
1:0 Жоао Пауло (21)
2:0 Жоао Пауло (31)
3:0 Серкан Юсеин (60)
4:0 Жоао Пауло (69)

Ботев (Пловдив): 22. Георгиев, 2, Панов, 6. Златков, 18. Терзиев, 25. Кр. Стоянов, 10. Юсеин, 14. Яя Меледже, 7. Бризола (80’ – 23. Чалъков), 8. Неделев, 27. Жоао Пауло (77’ – 11. Георгиев), 73. Ив. Стоянов (72’ – 22. Кутев)
Треньор: Николай Киров

Локомотив (Горна Оряховица): 91. Банков, 33. Цонков (32’ – 9. Кънев), 5. Кавдански, 37. Керчев, 30. Атанасов, 4. Христов, 7. Мечев (63’ – 7. Генчев), 23. Узунов, 8. Желев, 11. Трифонов, 19. Курьор (66’ – 88. Апостолов)