blick.ch: Базел с предпазлив старт в Шампионска лига!

Равенството между Базел и Лудогорец в Шампионска лига е основна тема в медиите в Швейцария.

Водещото заглавие на спортните страници на Blick e „Базел с предпазлив старт в Шампионска лига!“.

Акцентът в материала е, че късен гол на Ренато Щефен е спасил Базел от домакинска загуба на старта на груповата фаза на Шампионска лига.

Тимовете на Базел и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в мач от първия кръг в група „А“ на Шампионска лига в Базел.

Отбелязва се, че задачата пред Базел е била пределно ясна и тя е била победата в двубоя. Треньорът Урс Фишер е искал от играчите си да водят играта от самото начало и да контролират двубоя, но избраниците му не са го направили, като гостите от България бързо са взели водещата роля преди почивката и са наказали липсата на активност у тима на Базел.

Грешка на Бярнасон е довела до бърза контраатака на Лудогорец, като Кафу е бил изведен отлично от дълбочина и е открил резултата.

След почивката футболистите на Базел са вдигнали оборотите, но е липсвала координация в средата на терена. Все пак тимът заслужено е изравнил. Отбелязва се, че за гола на Базел е помогнал и вратаря на Лудогорец Владислав Стоянов, избивайки топката в краката на Щефен.