Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2016/09/uncity.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Сити спечели с 2:1 дербито на Манчестър – Sportove

Сити спечели с 2:1 дербито на Манчестър

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед като гост с 2:1 в градското дерби от 4-ия кръг на английското първенство. По този начин мениджърът Хосеп Гуардиола спечели първия си сблъсък с Жозе Моуриньо във Висшата лига.

Кевин де Бройне даде преднина за гостите в 14-ата минута, а в 36-ата втори гол вкара Келеши Иеаначо. За Юнайтед в 42-ата минута се разписа Златан Ибрахимович и резултатът остана непроменен до края на двубоя.

Манчестър Сити е лидер в класирането с 12 точки след 4 поредни успеха. Манчестър Юнайтед пък е на третото място с актив от 9.