Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2016/06/belgium1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Белгия победи Ирландия с 3:0 на Евро 2016 – Sportove

Белгия победи Ирландия с 3:0 на Евро 2016

Отборът на Белгия постигна първа победа на Евро 2016. Във втория си мач в група „Е“ на турнира избраниците на селекционера Марк Вилмотц победиха Ирландия с 3:0. Два гола вкара Ромелу Лукаку.
Успехът на Белгия гарантира първото място в групата за Италия, а в директен сблъсък за втората позиция Белгия ще играе срещу Швеция.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме без много опасности пред двете врати и борба предимно в средата на терена. Отборите показаха солидна игра в защита.
По-добрите възможности за гол през първата част бяха за Белгия.
В 21-ата минута Еден Азар стреля над вратата на Ирландия.
Най-добрата възможност за белгийците през първата част бе в 42-ата минута. Тоби Алдервейрелд засече топката след центриране в наказателното поле на Ирландия, като пред голлинията Шеймъс Колман изчисти топката.
През втората част тимът на Белгия имаше пълно превъзходство.
Резултатът в мача бе открит в 48-ата минута. Ромелу Лукаку вкара гол с техничен удар от границата на наказателното поле в десния ъгъл на вратата на Ирландия, завършвайки бърза контраатака на Белгия.
В 61-ата минута поредна контраатака на белгийците завърши с центриране в наказателното поле на Ирландия на направилия отличен мач Тома Муние към Аксел Витцел, който засече с глава топката във вратата на Ирландия за 2:0. За Витцел това бе 70-и мач с екипа на националния тим на Белгия.
В 70-ата минута капитанът на Белгия Еден Азар проби в половината на Ирландия и подаде към непокрития пред вратата на Ирландия Лукаку, който с втория си гол в мача направи резултата 3:0.