Валенсия остана в битката за финала

Валенсия остана в битката за финала в Лига Ендеса след драматична победа като домакин срещу Реал (Мадрид) с 87:86 и по този начин намали пасива си в серията до 1:2 победи. Домакините победиха след продължения, тъй като редовното време завърши при резултат 74:74.

Валенсия започна много силно и спечели първата четвъртина с 25:19. Във втората част мадридчани се разиграха и спечелиха с 4 точки разлика, за да намалят пасива си на полувремето до 45:47.

Домакините бяха безкомпромисни в третата част и спечелиха със 17:10.

В последната четвърт Реал се мобилизира и спечели с 8 точки разлика, за да направи 74:74 и да докара нещата до продължения.

Гостите водеха и в оувъртайма, но в самия край Валенсия успя да стигне до победата с една точка разлика – 13:12, с което запази интригата в серията.