ЧФР Клуж спечели Купата на Румъния

ЧФР Клуж спечели Купата на Румъния след драматична победа с дузпи над Динамо (Букурещ) във финала на „Арена Национал”. Редовното време завърши 2:2, а в продълженията не падна нов гол. При дузпите „червените кучета” изпуснаха последната си дузпа, докато „железничарите” вкараха всичките си пет.

Иначе Динамо поведе с 2:0 до почивката, като точни бяха Харлем-Еди Ноер от дузпа и Ерик Козмин Бикфалви.

ЧФР се добра до продълженията след попадения на Жуан Карлос в 47-ата и на Кристиан Лопес в 89-ата, за да триумфира за впоследствие за четвърти път с националната купа и да си осигури участие в квалификациите на Лига Европа. Големият грешник на Динамо се казва Дорин Ротариу, а големият герой на ЧФР е вратарят Траян Александру Марк.

Динамо Букурещ също ще играе в Лига Европа като четвърти в първенството, където шампион стана Астра.