Ливърпул стигна до равенство срещу Челси

Ливърпул и Челси завършиха 1:1 в отложена среща от 30-ия кръг на английската Висша лига и последна за този сезон на стадион „Анфийлд”.

През първото полувреме мърсисайдци се опитаха да установят натиск и пропуски направиха Котиньо и Стъриджм а белгийският национал Еден Азар (32) се разписа за гостите след асистенция на Баба Рахман. „Сините” запазиха аванса си до края на частта, а пропуски за тях направиха Траоре и Фабрегас.

След почивката домакините бяха по-активни и отправиха повече удари към противниковата врата, но гостите създаваха по-опасните ситуации и в 55-ата минута Миньоле спаси удар на Азар.

Последваха пропуски на Стъридж за домакините и Траоре от гостите. В 88-ата минута Педро имаше чудесна възможност да подпечата успеха на лондончани, но пропусна от изгодна позиция.

В добавеното време друг белгийски национал Кристиан Бентеке (90+2), появил се като резерва в 75-ата минута на мястото на Адам Лалана, спаси мърсисайдци и им донесе точката с деветия си гол за сезона.

След равенството Ливърпул остана осми с 59 точки, а Челси запази деветата си позиция с 49 точки.