Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2016/05/dsd.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Юношите на Литекс ще играят пак в Европа, оранжевите таланти завоюваха Купата след бой по Левски – Sportove

Юношите на Литекс(род.1998/99г) спечелиха Купата на БФС, а с това и правото да участват отново в Младежката шампионска лига. Оранжевите завоюваха трофея след победа с 1-0 над Левски на стадиона във Враца. В автор на единствения гол в мача се превърна нападателят Тонислав Йорданов, донесъл успеха с красиво попадение в последната минута.

Именно таранът след това като капитан вдигна купата, връчена от Павел Панов от футболния съюз.

Двубоят бе изгледан от президента на Литекс Трифон Попов, от страна на гостите на трибуните бяха Иво Тонев, Георги Иванов и Даниел Боримиров. За ловчанлии това ще бъде второ поредно участие в надпреварата на УЕФА. Миналата есен те се представиха достойно и надиграха в два мача връстниците си от Легия Варшава, но късметът бе на страната на поляците.

Иначе самият мач бе равностоен. През първата част оранжевите имаха надмощие, но не можаха да го превърнат в голов аванс в 3-4 ситуации, при които напрежението си каза думата. В 27-та минута Михаил Кулов нацели напречната греда с топовен шут от 25 метра. Стражът на „сините“ Шейтанов пък отрази опасен удар на Христин Колев.

След почивката на два-три пъти неговият колега на ловешката врата Петър Петров се наложи да показва класа и рефлекс и на свой ред да отчая гостите. Когато нещата вече отиваха към изпълнение на дузпи, Литекс нанесе своя решителен удар. В последната минута Ангел Лясков центрира от ляво в пенала, а Тонислав Йорданов с уникално воле заби победния гол за своите. След това обаче юношеският национал си изпусна нервите в едно единоборство и получи директен червен картон.

Левски – Литекс 0:1

Тонислав Йорданов (90)

Съставът на Литекс: Петър Л. Петров, Валери Христов, Кристиян Славов, Ангел Лясков, Мартин Симеонов, Николай Янков (Петър Д. Петров), Добромир Бонев (Иван Митрев), Тонислав Йорданов-капитан, Христин Колев, Георги Търтов, Михаил Кулов (Беркай Халил)