Атлетико (М) надви Валенсия на „Местая“

Отборът на Атлетико Мадрид постигна важна победа като гост на Валенсия в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. На „Местая” „дюшекчиите” се наложиха с 3:1 над своя съперник, записвайки трета поредна победа в шампионата.

Попаденията за гостите реализираха Антон Гризман в 24-ата, Фернандо Торес в 72-ата и Ферейра-Караско в 85-ата минути. Единственото попадение за „прилепите” пък вкара Денис Черишев, който изравни за 1:1 в 28-ата минута.

Домакините завършиха срещата с десет души, след като в 81-ата минута Адерлан Сантос получи втори жълт картон.

С успеха Атлетико събра актив от 64 точки, на 4 пред третия Реал Мадрид. Валенсия пък остава на десетата позиция с 34 пункта. Убедителен лидер е съставът на Барселона със 72. В своя мач от кръга каталунците се наложиха с категоричното 4:0 при визитата си на Ейбар.