Бербатов и ПАОК се измъчиха за Купата

Димитър Бербатов игра цял мач при измъченото домакинско нулево равенство на неговия ПАОК срещу Паниониос за Купата на Гърция. Отборът от Солун достигна полуфиналите, след като завърши 1:1 в първия мач и гола на чужд терен се оказа решаващ.

Благоевградчанинът основно организираше играта на своя отбор. Той получи и жълт картон за нарушение в средата на терена.

През първата част гостите търсеха позитивен развой на двубоя и създаваха повече опасности, а Йоргос Мургас пропиля идеално положение в 28-ата минута, стреляйки неточно към далечната греда.

Втората част откри нова възможност пред гостите, но след индивидуален пробив Карим Ансари не нацели вратата. През първото полувреме гостите действаха по-раздвижено в предни позиции и създадоха по-добрите положения. Най-чистата възможност се откри пред Йоргос Масурас в 28-ата минута, но гръцкият нападател стреля неточно към далечната греда.

Бербатов блесна в 83-ата, когато опита удар от въздуха от 15 метра, но след рикошет топката излезе в корнер.

Другите три отбора, които ще се борят за трофея, са Олимпиакос, АЕК и Атромитос.