Неделев с гол при загуба на канарчетата

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби от украинския Черноморец (Одеса) с 1:3 в контрола, играна в Турция. Единственият гол за състава на Николай Костов отбеляза Тодор Неделев в 9-ата минута.

Националът се разписа за 1:0, но пловдивският тим допусна обрат до 1:3. Муришов изравни в 72-ата минута, а Черноморец стигна до успеха с попадения на Матеус в 88-ата и 89-ата минута.

На 11 февруари Ботев има насрочени два приятелски мача – срещу черногорския Рудар и словенския Домжале.

Досега в предсезонната си подготовка възпитаниците на Николай Костов записаха победа над Поли Тимишоара (4:1), три поражения от Висла Краков (1:3), Нийрегихаза Спартакус (0:2) и Черноморец Одеса (1:3), както и равнество с Ягодина (1:1).