Откриващият мач на Евро 2024 влезе в историята

Откриващият мач на Евро 2024 между Германия и Шотландия влезе в историята на европейските първенства. Това е първият двубой, в който се случват три неща в рамките на 90 минути – червен картон, отбелязана дузпа и автогол.

Бундсетимът започна домакинството си на големия форум по мечтан начин. Селекцията на Юлиан Нагелсман разби своя противник с 5:1, като реши всичко в своя полза още през първото полувреме. Флориан Виртц откри резултата в 10-ата минута, а девет по-късно Джамал Мусиала удвои преднината на Германия.

Малко преди почивката Райън Портиъс получи директен червен картон заради грубо влизане в краката на Гюндоган в наказателното поле. Кай Хавертц се нагърби с изпълнението на дузпата и не сгреши.

През втората част домакините реализираха още две попадения чрез Никлас Фюлкруг (68′) и Емре Джан (90 3′), а между тях Антонио Рюдигер (87′) си отбеляза автогол.

След няколко дни за Германия предстои среща с Унгария, докато шотландците ще се изправят срещу Швейцария.

Последвайте каналите ни в:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!