Валядолид се завърна в Ла Лига

След само един сезон в Ла Лига 2 отборът на Валядолид се завърна в първото ниво на испанския футбол. „Бланкивиолетас“ спечелиха по драматичен начин с 3:2 домакинството срещу втория отбор на Виляреал в мач от 41-ия кръг от втория ешелон на иберийската страна.

С успеха Валядолид си гарантира спечелването на директна промоция за Ла Лига.

Моро изведе домакините напред в резултата в 61-ата минута.

Лекович изравни за Виляреал в 76-ата минута. Гостите направиха пълен обрат в мача в 86-ата минута след гол на Тасенде, но драмата тепърва предстоеше.

Кавас изравни в първата минута на добавеното време на мача, а Сила с гол от дузпа в седмата минута на добавеното време на мача донесе победата на Валядолид.