Лига на нациите: България 0:1 Нидерландия! Следете мача ТУК!

Волейболистите от националния отбор на България ще се опитат да постигна втора победа в тазгодишната Лига на нациите.

Момчетата на селекционера Джанлоренцо Бленджини излизат срещу Нидерландия в последния си мач от турнира в Група 1 от първата седмица на комерсиалната надпревара. Срещата е тази вечер от 20,00 часа българско време в залата в Анталия (Турция) и ще бъде давана на живо по MAX Sport 1.

Вчера „лъвовете“ записаха страхотна първа победа в Лигата, след като се наложиха над променения състав на САЩ.

Преди това българските момчета отстъпиха на олимпийския шампион Франция и коравия тим на Канада с по 0:3 гейма.

От друга страна Нидерландия също е с 1 победа и 2 загуби до момента в турнира. Първо „лалетата“ изпуснаха успеха и отстъпиха драматично на Словения с 2:3. След това направиха пълен обрат от 0:2 до 3:2 срещу домакините от Турция, а накрая паднаха от победителя в Лигата Полша с 0:3 гейма.

Волейболистите на Нидерландия поведоха бързо с 3:0. Фабиан Плак атакува в центъра за 4:1. „Лалетата“ дръпнаха с 6:2. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Блокада на Михаел Паркисън спря атака на Димитър Димитров – 3:8. Джанлоренцо Бленджини побърза да вземе и второто си прекъсване в първата част. Ас на Нимир Абдел-Азиз – 3:9. Втори пореден ас на Нимир Абдел-Азиз – 3:10. Денис Карягин се появи в игра за България на мястото на Димитър Димитров. При 4:13, Самуил Вълчинов замени Аспарух Аспарухов. Денис Карягин атакува технично за 6:13. Алекс Грозданов атакува в центъра за 7:15. Николай Колев замени Илия Петков. Денис Карягин атакува мощно по правата от зона 2 за 8:16. Николай Колев атакува в центъра – 9:16. Георги Татаров атакува по острия диагонал от зона 4 за 12:19. Нимир Абдел-Азиз атакува мощно от зона 2 и Нидерландия поведе с 20:12. Ас на Георги Татаров – 14:21. Двоен блок спря атака на Самуил Вълчинов – 14:23. Денис Карягин атакува мощно за 15:23. Блокада на Маартен Ван Гарденер изведе „лалетата“ до геймбол при 24:15. Симеон Николов би сервис в аут и Нидерландия спечели първата част с 25:16.

БЪЛГАРИЯ – НИДЕРЛАНДИЯ 0:1 (16:25)
БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков – Мартин Божилов-либеро (Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Николай Колев)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ

НИДЕРЛАНДИЯ: Весел Кеемник, Нимир Абдел-Азиз, Маартен Ван Гардерен, Тийс Тер Хорст, Михаел Паркинсън, Фабиан Плак – Роберт Андринга-либеро (Тван Вилтенбург)
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.