Емил Нейков и Кристиан Василев се класираха на полуфинали на Световната купа в Люцерн

Емил Нейков и Кристиан Василев ще гребат на полуфинали на 2-ия кръг от Световната купа в Люцерн (Швеййцария).

Двамата български гребци попаднаха във втора 1/4-финална серия в дисциплината скиф.

Тя бе спечелена от Симон Ван Дарп от Нидерландия, който измина дистанцията от 2000 метра за 7:02.26 минути.

Емил Нейков остана втори, след като изостана с 3.40 секунди.

Кристиан Василев, който по-рано през сезона спечели квота за участие на Олимпийските игри в Париж 2024, финишира трети, след като изостана от победителя с 5.59 секунди.

Първите трима във всеки 1/4-финал се класираха за участие в полуфиналите, които ще се проведат утре на езерото “Ротзее” в Люцерн.