Без българи на полуфинала при мъжете на Световната купа по модерен петобой в София

България остава само с един полуфиналист на Световната купа по модерен петобой за мъже и жени, която се провежда в София.

Единствената надежда на страната за финал остава Ралица Митева след отличното представяне в квалификациите и влизане на полуфинал при жените.

В квалификациите при мъжете днес нито един от националите не успя да се пребори за място сред 36-те.

Тодор Михалев остана извън полуфинала, след като финишира на 16-о място в своята квалификационна група.

На полуфинал се класират първите 12 от трите групи.

С резултата от плуването и фехтовката Михалев стартира от 13-ата позиция в група А в дисциплината „лейзър рън“ (laser run) и финишира 16-и, като показа бягане и стрелба под възможностите си.

Другият българин Томас Григоров завърши на 26-а позиция в същата квалификационна група.

Радослав Стойчев остана на 20-о място в група В, а Мартин Христов на 23-то. Георги Илиев завърши 25-и, а Йордан Цветанов е 28-и в група С.

В петък, 10 май, Ралица Митева ще стратира на полуфинала при дамите в битката за място сред най-добрите 18 в света.