Топалова е четвъртфиналистка в Бостад

Националката на България за „Били Джийн Кинг къп“ Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Бостад (Швеция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Топалова отстрани квалификантката Зина Херман (Германия) с 6:3, 6:7(2), 6:1 след 2:38 часа игра.

Българката поведе с 3:0, след което запази преднината си до края на първия сет. Във втората част тя реализира обрат след изоставане от 2:4 гейма и сервираше за мача при 5:4, но допусна пробив, а в последвалия тайбрек Херман дръпна с 5:0 точки и изравни резултата.

В решаващия трети сет Топалова взе бърз аванс от 4:0 гейма и си осигури крайната победа, с което заработи 617 долара и 8 точки за световната ранглиста. За място на полуфиналите тя ще играе утре срещу шестата в схемата Сийг Мадисън (САЩ).