На живо: Черно море – Спартак Плевен, наградиха Ъгба за най-добър борец в НБЛ

Черно море Тича и Спартак Плевен играят мач №2 от 1/4-финалите в Национална баскетболна лига. Срещата стартира в 19:00 часа в зала „Христо Борисов“ във Варна, а Sportal.bg ви дава възможност да проследите развитието й на живо.

В първия мач „моряците“ отстъпиха с 83:116 на плевенчани в зала „Балканстрой“.

Плейофната серия се играе до две победи от три мача. При евентуална загуба сезонът за варненци приключва. Ако обаче те спечелят битката днес, третият решащ сблъсък ще върне двата отбора на 3 май (петък) отново в Плевен.

Преди срещата наградиха звездата на „моряците“ Аверил Ъгба за най-добър борец през този сезон.

ПЪРВА ЧАСТ

След малко повече от три минути игра Черно море води само с точка (7-6), но бързо след това Спартак обърна нещата в своя полза (8-7), при оставащи 6:25 минути до края на частта. Николай Стоянов направи преднината на гостите 3 точки, а мощна забивка на Иван Спиров намали пасива на домакините на точка.

Тимът воден от Любомир Минчев пристигна вчера в морската столица и веднага проведе първата си тренировка, като на нея присъстваха всички състезатели.