Обраха баскетболист на Панатинайкос, докато той играе в плейофите на Евролигата

Неопределена сума пари и скъп часовник са били откраднати от дома на аржентинския баскетболист на Панатинайкос Лука Вилдоса, докато играе с тима си в четвъртфиналите на Евролигата.

Панатинайкос отстъпи като домакин на Макаби Тел Авив с 87:91 в Атина в първа среща от четвъртфиналния сблъсък между двата тима.

Крадците са влезли през прозорец в апартамента на Вилдоса, съобщи гръцкото издание lawandorder.gr.

Баскетболистът е съобщил за обира около 23:30 часа местно време във вторник, около час след края на мача на Панатинайкос.

След претърсването на апартамента е била установена липсата на неопределена сума пари и часовник Rolex, които са били откраднати.

Лука Вилдоса завърши с 9 точки, 2 борби и 2 асистенции за 10 минути на терена в двубоя срещу Макаби Тел Авив.

Мач номер 2 от серията, в която ще се играе до три победи от пет възможни срещи, ще се проведе на 25 април отново в Атина.