Девет медала за България от международен турнир в Прага

Българските състезатели спечелиха 9 медала (6 златни, 2 сребърни и 1 бронзов) в категориите мъже, жени, юноши и девойки 15-17 години на Открития шампионат по спортна аеробика в чешката столица Прага.

При мъжете и при жените шампиони станаха смесената двойка Борислава Иванова и Христо Манолов, както и новата тройка Борислава Иванова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев. В индивидуалната надпреварата Иванова и Манолов се класираха на второ място.

Във възрастова група юноши и девойки златни отличия взеха Александър Мишинков (индивидуално юноши), Християна Златанова (индивидуално девойки), Мишинков и Златанова (смесени двойки) и групата Мишинков, Златанова, Моника Джамбова, Кристина Костова и Атанас Благоев, а Благоев се класира трети индивидуално.

Над 600 спортисти от 17 държави участваха в 17-о издание на Откритият шампионат по спортна аеробика в чешката столица. Българската делегация включваше 39 състезатели, петима треньори и двама съдии.