Аугсбург остава в битката за Европа след рутинен успех срещу Унион

Отборът на Аугсбург записа победа с 2:0 срещу тима на Унион (Берлин) в мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига. Головете отбелязаха Филип Титц (47’) и Свен Михел (81’).

Успехът доближи отборът, воден от Йес Торуп на само три точки от Айнтрахт (Франкфурт), който обаче тепърва трябва да изиграе мача си от кръга. Столичани пък още не са подсигурили оцеляването си в елита, като имат само шест точки преднина пред 16-ия Майнц 05.

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в началото на втората част. Фатална грешка прати топката при Титц, който вкара.

Девет минути преди края Михел реши всичко с втори гол. Първоначално той бе отменен заради засада, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе зачетено.