Джокович се завърна на корта с убедителна победа

Новак Джокович започна участието си на “Мастърс”-а в Монте Карло с убедителна победа. Той преодоля втория кръг на турнира след успех с 6:1, 6:2 над руснака Роман Сафиулин за малко повече от час.

Сърбинът стартира ударно и след два поредни пробива поведе с 4:0. Съперникът му успя много трудно да си вземе един сервис гейм, но силите му не стигнаха за повече в първия сет.

Втория сет доминацията на Новак продължи да е голяма. Той проби за 3:1 и след това завърши мача с пробив.

Световният номер 1 все още няма титла този сезон. След ранното си отпадане в Индиън Уелс сърбинът пропусна турнира в Маями. Това обаче му даде възможност да се подготви по-добре за сезона на клей. Джокович има две титли в Монте Карло, но не е стигал по-далече от четвъртфинал от 2015 г., когато за последно триумфира там.

Снимки: Imago