Бенковски отнесе Локо (Русе)

Бенковски (Исперих) разгроми у дома Локомотив (Русе) със 7:0. Срещата е от 22-ия кръг на Североизточната Трета лига. Победата можеше да е и двуцифрена. Тон за нея даде Димитър Игнатовски с шут от далеч в 27-ата минута – 1:0.

Веднага след почивката, Игнатовски се разписа още три пъти за 8 минути – в 47-а, 48-а и 55-ата.

След това Локо рухна. В 63-ата точен беше Ивелин Василев. Голмайсторът Хакан Шюкрю пък разтресе мрежата в 70-а и 78-ата минута. Течеше 85-ата минута, когато русенския вратар Александър Ангелов спря с нарушение атака на противника. Стражът беше отстранен с червен картон. Шюкрю обаче не успя от бялата точка. Полеви играч пази вратата на Локомотив в оставащите минути до последния съдийски сигнал.