Шумен 61 и Локомотив (ГО) ще играят на финала за Купата на България по хандбал

Отборите на Шумен 61 и Локомотив (Горна Оряховица) ще играят на големия финал на турнира за Купата на България по хандбал за мъже за трета поредна година.

Шуменци, които защитават трофея си от миналия сезон, надделяха лесно над НСА с 39:27 (19:12) в първия полуфинал от финалната четворка във Велико Търново, след като имаха превъзходство през по-голямата част от мача.

Локомотив пък спечели втората полуфинална среща срещу Осъм (Ловеч) с 30:19 (15:12). Двубоят беше равностоен и вървеше гол за гол до 28-ата минута на първото полувреме, след което „железничарите“ вкараха три гола поред и се оттеглиха на почивка с аванс от 15:12.

През втората част момчетата на Йордан Димитров доминираха и постепенно започнаха да трупат аванс, който достигна 23:15 в средата на полувремето, а малко преди края стана и двуцифрен при 29:18.

В спора за Купата на страната утре (7 април) от 14,00 часа Шумен 61 ще се опита да стигне до пети трофей в историята си след 2010, 2012, 2021 и 2023 година, а Локомотив ще се стреми към втори след единствения си триумф през 2022 година. Преди това от 11,30 часа ще бъде срещата за бронзовите медали между НСА и Осъм.