България (U17) 0:2 Уелс (U17) – следете на живо!

Юношеският национален отбор на България до 17 години играе при 0:2 срещу връстниците си от Уелс в последен двубой от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. Оливър Босток откри резултата в 52-рата минута, а четвърт час преди края на срещата Елиът Майлс удвои преднината на своя тим. До момента „лъвчетата“ записаха загуба от Швеция (1:2) и равенство с Румъния (0:0).

Играчите на Тодор Симов търсят задължителен успех, с който може да се класират за европейското първенство като един от най-добрите втори отбори.

През първата част тимът на Уелс беше по-атакуващият и създаде няколко добри положения пред българската врата. Атанас Кехайов обаче се отчете със страхотни спасявания, които запазиха нулевото равенство до почивката.

В началото на второто полувреме родният страж отново трябваше да се намесва, след като Кпакио засече центриране от корнер. Уелс продължи да атакува и в крайна сметка стигна до попадение в 52-рата минута, което беше реализирано от капитана Оливър Босток.

Четвърт час преди края на редовното време интригата окончателно беше убита с втори гол във вратата на „лъвчетата“. Резервата Елиът Майлс попадна в прегръдките на своите съотборници, след като няколко минути по-рано се беше появил в игра.

Родните национали се опитаха да отговорят бързо с изстрел на Филип Гигов, който обаче беше неточен.

БЪЛГАРИЯ (U17) 0:2 УЕЛС (U17)

0:1 Босток (52)
0:2 Майлс (74)

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ (U17): 1. Кехайов, 4. Аргиров, 21. Димитров, 3. Цанев, 15. Петров, 10. Бойчев, 5. Полендаков (К), 8. Петров 11. Каймаканов, 18. Найденов, 9. Гигов

УЕЛС (U17): 1. Лайнс, 5. Кларк, 4. Мориш, 16. Уолкър-Смит, 3. Томас, 2. Кпакио, 8. Брадбъри, 20. Гарднър, 11. Алън, 7. Босток, 9. Брет