1/4-финал №2: Черно море 1:1 Дея! Следете мача ТУК!

От 18:00 часа Черно море (Варна) посреща Дея спорт (Бургас) във втори мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи , който ще се играе в зала „Христо Борисов“.

Бургазлии дадоха гейм, но спечелиха първия мач на свой терен с 3:1, в зала „Младост“. Сега те излизат за нов успех в гостуването, който ще ги класира за полуфинали.

Варненци продължават борбата, като са изпълнени с амбиции за успех.

На свой терен играят силно, като ще се опитат да използват домакинския фактор за да повалят Дея и да вкарат серията в трети решителен мач.

Волейболистите на Дея успяха да поведат в резултата със 7:5 в началото на двубоя. Бургазлии поведоха с 8:5 и Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Преднината на възпитаниците на Франческо Кадеду нарасна на 5 точки при 15:10. Успешната игра на Георги Братоев и съотборниците му продължи – 18:11. Лукас Мадалос атакува успешно от зона 2 и бургазлии поведоха с 23:12. Ас на Стефан Чавдаров и геймбол при 24:13. Дея спечели първата част 25:16.

Домакините от Черно море стартираха отлично във втората част и поведоха с категоричното 7:1. Варненци дръпнаха с 10:4. Николай Учиков замени Лукас Мадалос в състава на Дея. Постепенно бургазлии изравниха играта и намалиха разликата само на 2 точки при 9:11. Николай Учиков сгреши начален удар – 10:13. Успешна атака на Николай Учиков – 12:13. Грешка на бургазлии даде аванс от 4 точки на Черно море при 18:14. Валентин Братоев атакува в аут и Черно море спечели втората част с 25:14.

Мирослав Градинаров изведе Черно море напред в третата част с 2:0. Николай Учиков атакува мощно по диагонала от зона 2 и Дея поведе с 4:2.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) – ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 1:1 (16:25, 25:14, 3:4)
ЧЕРНО МОРЕ: Маркус Кеел, Мирослав Градинаров, Симеон Димитров, Кристиян Димитров, Виктор Йосифов, Борис Начев – Мартин Иванов-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ДЕЯ: Георги Братоев, Лукас Мадалос, Валентин Братоев, Тодор Димитров, Теодор Тодоров, Стефано Чавдаров – Мартин Иванов-либеро (Николай Учиков, Закари Паланкай-Омошеби)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ