Лудогорец 1:2 Стяуа, „орлите“ си вкараха автогол още в първата минута

Лудогорец и Стяуа играят при 1:2 в контрола, която се провежда в Разград. Гостите поведоха след автогол на Клод Гонзалвеш в първата минута, а португалецът се реваншира в 25-ата минута с изравнително попадение. Паулиньо Мигелес отново изведе Стяуа напред в 35-ата минута.

Проверката започна кошмарно за „орлите“, които изостанаха в резултата още преди да са изтекли и 60 секунди след автогол на Гонзалвеш.

Португалецът можеше да върне паритета в 4-ата минута, когато получи подаване в наказателното опле след много добра атака отляво, но от 12-13 метра шутира над вратата. В 13-ата минута Рик получи отдясно в наказателното поле на противника и стреля силно, но неточно.

След двадесет минути игра българският тим извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Групер влезе Хайстер.

Натискът на разградчани даде резултат в 25-ата минута, когато Гонзалвеш изравни. Рик поде атака отляво, намери Секо в центъра на терена, който от своя страна бързо подаде на непокрития Фон Витри на дястното крило. Последва центриране на защитника към Гонзалвеш, португалецът изпревари съперник и вкара ефектен гол с глава.

В 35-ата минута поредица от грешки на защитниците в зелено позволиха на Стяуа да вкара втори гол. Негов автор стана Мигелес, който реализира майсторски след фалцов изстрел от 7-8 метра в далечния ъгъл.

ЛУДОГОРЕЦ – СТЯУА 1:2

0:1 Клод Гонзалвеш 1 авт.
1:1 Клод Гонзалвеш 25
1:2 Паулиньо Мигелес 35

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 5. Терзиев, 7. Рик, 8. Гонзалвеш, 9. Дуа, 14. Групер, 16. Фон Витри, 26. Сундберг, 30. Нареси, 90. Делев, 99. Секо

СТЯУА: 22. Янку, 19. Драгичи, 4. Бета, 5. Чечери, 21. Добреску, 11. Попа, 27. Сиера, 36. Манкусо, 9. Мигелес, 10. Чипирлиу, 32. Бойчиук