Каратанчева и Шиникова продължават на четвъртфиналите на двойки в Санто Доминго

Лия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката и Рашида Мaкaду (САЩ), четвърти поставени, разгромиха участващите с „уайлд кард“ представителки на домакините Мия Попович и Чериш Ендуранс Хенри с 6:0, 6:0 за 48 минути.

Изабелла Шиникова достигна до четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Соларино (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката и французойката Манон Леонар победиха италианките Мелания Делай и Ариана Дзукини с 4:6, 7:6(5), 10-6 за 1:29 часа.

Следващите им съпернички ще бъдат водачките в схемата Вероника Фалковска и Мартина Кубка (Полша).

На сингъл поставената под номер 4 в схемата Шиникова загуби на старта от Мартина Кубка с 3:6, 6:3, 6:7(2) за 2:16 часа.