Ботев (Пловдив) 0:2 Лудогорец, Неделев напусна контузен

Отборите на Ботев (Пловдив) и Лудогорец играят при резултат 0:2 в двубой от 24-тия кръг на efbet Лига. Квадво Дуа (13) беше точен за гостите с глава, а Якуб Пьотровски (26) удвои след нова грешка в защитата на пловдивчани. Мачът на стадион „Христо Ботев“ е ръководен от Драгомир Драганов.

Титуляр за „орлите“ е Тодор Неделев, който се завръща на „Колежа“ за първи път от доста време насам.

Лудогорец започна по-активно срещата, но и при двете опасни атаки до 4-ата минута страничният съдия вдигна своя флаг след сигнал в слушалката от ВАР. В 9-ата минута Антонио Перера загуби топката пред наказателното поле, но Рик Джонатан не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

В 13-ата минута Лудогорец удари своя опонент. Сон проби по левия фланг и центрира меко към втора греда. Атанас Чернев скочи, но остана под топката, а зад него Квадво Дуа стреля с глава и не остави никакви шансове на стража Матвей Игонен с удара си от блика дистанция.

Бързо „орлите“ можеха да отбележат и втори гол. Рик Джонатан премина твърде лесно през Йонас Там, но Игонен излезе и скъси разстоянието до нападателя, след което блокира удара му.

Малко след това Тодор Неделев получи контузия и напусна терена принудително, като неговото място бе заето от Педро Нареси. Малко по-рано в мача Тодор Неделев направи жест към фенове, които скандираха срещу него.

БОТЕВ – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Квадво Дуа (13)
0:2 Якуб Пьотровски (26)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето’о, Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Сонко Сундберг, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев

Снимки: Startphoto