Берое победи Локомотив Сф

Шампионът Берое се наложи над Локомотив София със 78:48 (26:6, 21:11, 9:16, 22:15) като домакин в Стара Загора в двубой от седмия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени. Победата е шеста за Берое от седем изиграни мача, докато съставът от София претърпя седмо поредно поражение в този етап от шампионата.

Домакините започнаха много мотивирано и натрупаха преднина от 20 точки за 10 минути игра – 26:6. До почивката старозагорки продължиха да увеличават аванса си и в края на първото полувреме те водеха с 47:17.

Последва по-добра трета част за гостите от Локомотив, които стопиха 7 точки от пасива си до 33:56 преди последния период, но нямаха сили да се доближат повече до Берое. Старозагорки спечелиха борбата под кошовете с 54-28, но направиха повече грешки – 27-24. Най-голямата разлика в срещата достигна 32 точки.

Гергана Маданкова бе най-полезна за Берое с 19 точки, 6 борби и 5 асистенции. Евгения Нацкина реализира 11 точки и 9 борби, а три състезателки на домакините вкараха по 8 точки – Цветомира Наумова, Деана Стояновска и Виктория Мирчева.

Магдалена Георгиева се отчете с 16 точки и 4 борби за гостите, а Ренета Димитрова добави 12 точки и 6 борби.

В следващия кръг на 16 март Берое ще гостува на Рилски спортист, а Локомотив София посреща Монтана 2003.