Реал Мадрид е първи по игрово време в Ла Лига

В мачовете на лидера в Ла Лига Реал Мадрид има най-голямо игрово време, показва статистиката на “Опта” в това отношение за досегашните 26 кръга в испанския елит.

В срещите с участие на Реал Мадрид се играе с топката средно по 59:50 минути или 60,2%. Любопитното е, че топ 4 в класацията отразява подредбата на челните четири отбора в класирането на първенството. Така втори е Жирона с 57:59 минути (57,9%), трети е Барселона с 57:50 минути (57,6%), а четвърти е Атлетико Мадрид с 57:34 минути (58,1%).

След тимовете в зона “Шампионска лига” са Лас Палмас с 56:16 минути (56,4%) и Бетис с 56:12 минути (56,3%). На дъното е Реал Сосиедад със само 51:34 минути игра (51,5%) в своите мачове, а останалите опашкари са Кадис с 51:48 минути (51%) и Майорка с 52:23 минути (52,3%).

Именно при победата на Реал Мадрид с 1:0 над Севиля е имало най-голямо игрово време сред всички изиграни досега мачове от изминалия 26-и кръг в Ла Лига с 60:15 минути или 58,4% от общо 103:07 минути. Най-малко чисто игрово време през изминалия уикенд е имало при равенството 2:2 между Кадис и Селта с 51:20 минути или 49,3% от общо 104:05 минути.

Снимки: Imago