Юлия Иванова: Положителното е, че се бориха момичетата

Волейболистките на ЦСКА затрудниха Марица, взеха гейм на съперника, който е водач в класирането, но в крайна сметка отстъпиха при домакинството си с 1:3 гейма, в мач от 11-и кръг на женското първенство.

Старши треньорът на червените Юлия Иванова-Минчева говори след мача:

„Марица ни превъзхожда. Съперникът е  доста по-силен на блокада. Н е можем да отговорим на тяхната бърза игра.

Те играят на скорост, имат добро посрещане и много добра блокада. Ние сме далеч от тях. За първите два гейма и „проспиването“ – случват се и такива неща.

Виктория Димитрова наистина се включи добре. Надявам се да се справя все по-добре и да бъде лидер. Имаме нужда обаче и от блокада. Какво щеше се случи в четвъртия гейм, не се знае. На нас ние  трудно да отиграваме срещу този отбор, освен, че имат атака, блокадата им е много добра.

Никакво израстване не виждам, когато те бият.  Но виждам и положително нещо – не се отказахме да се борим. Взехме гейм, бяхме близо до вземем още един.. Още ни трябва време да си вярваме и аргументи да отиграваме срещу Марица, както и нямаме блок на този етап.